TEATRALNE TOTEMY

wiek 4+

prowadzenie: Beata Tomczyk, Krzysztof Stachów
asysta: Marta Kurowska

Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, co dla nas oznacza szczęście, powodzenie, wygrana. Następnie zaprojektujemy i wykonamy z różnych materiałów nasze osobiste symbole szczęścia: totemy, talizmany, maski, flagi, proporczyki – co tylko przyjdzie nam do głowy. W końcu wymyślimy i odegramy teatralne rytuały zwycięstwa z naszymi osobistymi intencjami.

 

Audiodeskrypcja ikona

wydarzenie jest dostępne dla uczestników w kryzysie zdrowia psychicznego, kryzysie emocjonalnym oraz szczególnie wrażliwych: nie poruszamy treści trudniejszych ani kontrowersyjnych, ograniczamy bodźce sensoryczne, zapewniamy bezpieczną przestrzeń oraz możliwość indywidualnej pracy z uczestnikiem

Krzysztof Stachów:
We Wrocławskim Teatrze Lalek, a dokładnie w pracowni plastycznej, produkuje scenografię, czyli konstruuje mechanizmy teatralne i buduje drewniane konstrukcje. Dużo czasu spędza więc w stolarni, ale też spawa – wszystko to bardzo lubi, bo tej pracy po prostu nie da się wykonywać, jeśli ktoś jej nie lubi. Nie przepada może za wyginaniem drutów… Poza pracą lubi jeździć swoim motocyklem i podróżować nim po Polsce. Uwielbia stare motocykle. Lubi także grać w bilard.

Beata Tomczyk:
Jej praca we Wrocławskim Teatrze Lalek polega przede wszystkim na tworzeniu i opiekowaniu się scenografią (w pracowni plastycznej wykonuje się rekwizyty do spektakli, lalki, maski, i wiele elementów scenografii, które nie mają nazwy – wszystko, czego nie można kupić). Opiekuje się też dekoracjami, które są w użyciu: odnawia je, naprawia, dba o nie. Poza pracą dużo śpiewa, bo to jej pasja, chodzi na zajęcia i warsztaty śpiewu. Lubi spacerować i obserwować ptaki. Oczywiście dużo maluję i rysuję, kiedyś lubiłam piórko i tusz, teraz najbardziej techniki mieszane. Dużo czytam – najchętniej biografie i poezję. Moim wielkim marzeniem jest podróż do Meksyku.

 

9.06 nd

11:00

Image

Pracownia plastyczna

czas trwania ok. 90min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro organizacji widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.