TWÓJ GŁOS MA MOC

wiek 4+

prowadzenie: Krzysztof Grębski

Warsztaty prowadzone przez Krzysztofa Grębskiego – aktora lalkarza i mistrza dubbingu. Zajęcia zaczniemy od krótkiego wstępu, podczas którego dowiemy się, czym jest dubbing i na czym polega praca aktora dubbingowego. W drugiej części spotkania przygotujemy i nagramy nasz własny dubbing do fragmentów filmu animowanego. Warsztaty zakończą się wspólnym oglądaniem na ekranie efektów naszej pracy.

Krzysztof Grębski:
 Aktor, reżyser, lektor radiowy i telewizyjny, nauczyciel akademicki. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt ról i reżyserii teatralnych. Jest także aktorem i reżyserem dubbingowym, udziela swojego głosu w reklamach, audiobookach czy prezentacjach multimedialnych. Jako lektor i reżyser współpracuje z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wielokrotnie prowadził warsztaty teatralne i dubbingowe, a także artystyczne z zakresu teatru plastycznej metafory – nie tylko w Polsce, ale i za granicą (m.in. w Niemczech, Francji i Danii). Juror ogólnopolskich festiwali teatralnych.

Miłośnik podróży, spływów kajakowych i fotografii. Uwielbia francuskich impresjonistów i włoską kuchnię. Gdyby nie był aktorem, pracowałby w perfumerii w Toskanii.

6.06 cz

9:00 i 11:00

Scena na Piętrze

czas trwania ok. 90 min.

wstęp wolny
konieczna rezerwacja miejsc:
biuro obsługi widowni
T: 71 335 49 11 / 12 / 49
pn-pt: 7:30-15:30
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

uwaga: na warsztatach mogą być robione zdjęcia w celach dokumentacyjnych. Udział w warsztatch jest jednoznaczny ze zgodą na robienie zdjęć.

2022 Wrocławski Teatr Lalek
Image
Image

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

PROGRAM: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży
NAZWA ZADANIA: 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 182 000 ZŁ,
CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 411 895,00 ZŁ
ZAWARCIE UMOWY maj 2024

Główną ideą 7. Przeglądu jest prezentacja najciekawszych spektakli dla dzieci i młodzieży, wystawianych w ostatnich latach w polskich teatrach. Tytułowy „nowy teatr” rozumiemy jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych.

W ramach 7. edycji Przeglądu zaprezentujemy 17 różnych spektakli polskich i zagranicznych, niegranych dotąd w Polsce (m.in. z Niemiec, Słowacji i Norwegii). Pokażemy przedstawienia dla dzieci w każdym wieku – od najnajów do młodzieży. Towarzyszyć im będą spotkania z twórcami, a także 6 warsztatów do spektakli. Część wydarzeń jest dostępna dla osób o szczególnych potrzebach.

Integralną częścią Przeglądu jest Ogród Sztuk. To blok 27 interdyscyplinarnych, bezpłatnych warsztatów w przylegającym do teatru Ogrodzie Staromiejskim, na Scenie Letniej lub w budynku Wrocławskiego Teatru Lalek.

W ramach tegorocznego Ogrodu Sztuk odbędą się również warsztaty teatralne w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, przeznaczone dla małych pacjentów Kliniki.